Plénum akademické obce

Dnes 21.5. v 19:00 proběhne v učebně U1 mimořádné plénum akademické obce, kde se bude projednávat návrh na odvolání děkana Zdeňka Holého.

 

Vernisáž výstavy Josefa Sudka

Galerie hlavního města Prahy si vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy Josef Sudek / Topografie sutin, která proběhne v pondělí 21. 5. od 18 hod. v Domě fotografie. Všichni studenti jsou srdečně zváni. Vstup zdarma.

Sudek.png

 

 

Info for CINKK students about CDM collaborations

Dear students,

at the moment, we need to find out about your collaborations with CDM FAMU International and the ways they are arranged in order to avoid situations where you would lack any collaborations necessary for your graduation or completion of the first year of your studies. As you are sure to know, some exercises are mandatory and cannot be substituted for, except in case of absolutely specific and serious grounds.  If such exercises are substituted you lose your right to do such exercises in the subsequent year – this applies to CIN KK 1. At present, there is but one exception (namely Branko’s Documentary – the Department is yet to discuss the final approval thereof). All the others are bound by the aforementioned. In general, these are the obligatory rules! Each of you has a right to do an exercise just once.

Compliance with the rules is absolutely up to the supervising teachers, namely Klaus Fuxjäger and Vidu Gunaratna. All of your collaborations with FAMU International must be approved by the teachers from the Department of Cinematography, and must be executed under their supervision.

Please let Ms. Kalna know of any collaborations with CDM or others which you have scheduled for the future, and those you have completed already.

prof. Jaroslav Brabec

Pracovní nabídky

Tři zajímavé nabídky pro studenty:

1) V S&P Films hledáme nového člena týmu na pozici kameraman. Nový kolega bude zodpovědný za kameru při natáčení videí o vaření, které plánujeme natáčet jednou za 14 dní. Pokud Vás nabídka zaujala a máte zájem o spolupráci, neváhejte nás kontaktovat a zaslat ukázku vaší práce na email: miro@spbroadcasting.com. Budeme se těšit!

(Pokud vás nabídka zaujala, zmiňte v e-mailu, že jste z FAMU).

2) Komparz

Od konce dubna se natáčí německý film o nejvýznamnější avantgardní škole umění, designu a architektury. Děj filmu se odehrává v roce 1920. Natáčení bude v Praze a německém Výmaru.
Hledají se mladí lidé do komparzních rolí jako „STUDENTI“ této školy. Vzhledem k době, ve kterém se film odehrává, je kladen velký důraz na účesy a typy

Dívky – vlasy v délce na mikádo (i kratší), NE melírované, NE barvené vlasy. Popřípadě, pokud budete mít vlasy dlouhé, je možné si je nechat uměleckou maskérkou zastřihnout na požadovanou délku za příplatek.

Muži – klasický střih vlasů, NE vystříhané na ježka, NE moderní střihy.

Zájemci (Praha a okolí) zasílejte prosím své aktuální foto, věk, výšku, váhu a tel. kontakt co nejdříve na naši mailovou adresu unifispro@unifispro.cz

Honorář za celodenní natáčení je od 900 až 1500 Kč dle náročnosti role. Na natáčení je zajištěn bezplatný catering (snídaně, oběd, vše i ve vegetariánské verzi).

3) Natáčení pro hokejový tým Karlovy univerzity

info.jpg

Prof. Smutný has won Czech Lion Award

Congratulations to our teacher prof. Vladimír Smutný who won Czech Lion Award on Saturday for best cinematography for movie Barefoot (dir. Jan Svěrák).

Congratulations also to our student Adam Mach who was a DOP of the film Atlantida, 2003 (dir. Michal Blaško), which has won Magnesia Award for the Best student film. We are proud!

Photo: Facebook Český lev

Prof. Smutný vyhrál Českého lva

Gratulujeme našemu pedagogovi prof. Vladimíru Smutnému za výhru České lva v kategorii Nelepší kamera, a to za snímek Po strništi bos režiséra Jana Svěráka.

Gratulace míří také k našemu studentovi Adamu Machovi, který byl kameraman vítězného filmu Atlantida, 2003 (rež. Michal Blaško), jenž získal Cenu Magnesia za Nejlepší studentský film. Máme radost!

Foto: Facebook Český lev

Nabídka spolupráce na českém dokumentu

Filmař Kamil Polách nabízí spolupráci na krátkém dokumentu o ručním tesání trámů širočinou. Dříve natočil krátký černobílý dokument Tanec širočiny, natočený na full HD,  teď chce workshop ve stejném prostředí natočit na 16mm barevný Kodak negativ, a to kamerou Krasnogorsk 3 (k dispozici) nebo dle výběru kameramana, 1-2 x 30,5m, digitální postprodukce. Zvuk pouze postprodukčně. 

Natáčení se bude konat od 15. do 18. února v Klášterci nad Ohří. Zájemci se mohou ozvat na e-mail: kamil.polach@hotmail.com či telefon: 605 256 678.