Great success of our student at Dance Film Festival in Helsinki

Congratulations to Veronika Vaculíková and our student Jan Chajewski - they won with their film "Cycles" at Dance Film Festival Loikka in Helsinki. Here is what the jury said:

"A film we feel conveys the subject matter in an innovative way. The cinematic choices are clever using dynamics of montage, the soundscape is playful, minimalistic and support the atmosphere moreover we are impressed with how the movement is framed, making the body become something other. The film works in many layers, researching contrasts between performativity and placement in reality and contrasts in the monumental setting versus the vulnerability of coming out of the cocoon. The film built up the dramaturgy of how you feel reinventing yourself with knowledge. The story unfolds well within its four minutes."

Film studenta Jana Chajewského zvítězil na festivalu v Helsinkách

Katedra kamery vřele gratuluje velkému úspěchu našeho studenta Jana Chajewského a Jany Vaculíkové. Porota mezinárodního festivalu tanečních filmů LOIKKA v Helsinkách udělila v kategorii studentské tvorby hlavní cenu jejich filmu Cycles. Snímek vznikl v rámci workshopu Tanec a kamera Festivalu tanečních filmů. Blahopřejeme tvůrcům a také mentorovi snímku Davidu Hintonovi.

Pracovní nabídky

Tři zajímavé nabídky pro studenty:

1) Prague Summer Schools je akce, kterou každoročně organizuje nezisková organizace Schola Empirica. Její podstata tkví v mezinárodní spolupráci lektorů a studentů, kteří spolu navštěvují jak lekce, různě zaměřené, tak i volnočasové aktivity, které jsou pro ně naplánovány.

Podrobné informace naleznete na našich stránkách.

http://praguesummerschools.org/

Pro tuto událost stále hledáme člověka-kamermana, který by byl schopen vytvořit asi tří minutové video, které má sloužit jako propagační materiál, ale také jako vzpomínka pro účastníky Letní školy.

Pozice kameramana:

Má za úkol vytvořit video, které bude shrnutím celé akce. Má sloužit jako propagační materiál a také jako vzpomínka pro studenty a pro nás.

Koncepce je na kameramanovi, nemáme specificky vyhraněné požadavky. Není nutné, aby se kameraman účastnil každý den. Celá akce trvá osm dní, takže předpokládáme účast tak třech z nich. Podrobnosti by se domluvily podle programu, tedy podle toho, co by stálo za to natočit.

Kameraman má zaplaceny akce, kterých se bude, v rámci své práce, chtít zúčastnit a také občerstvení.

Požadujeme, aby si kameraman sám zajistil vše potřebné. Finanční odměna není předem určena, preferujeme, aby zájemce její výši navrhnul sám.

Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se na mě obrátit. jiraskova@scholaempirica.org

 

2) Kameraman

V S&P Films hledáme nového člena týmu na pozici kameraman. Nový kolega bude zodpovědný za kameru při natáčení videí o vaření, které plánujeme natáčet jednou za 14 dní. Pokud Vás nabídka zaujala a máte zájem o spolupráci, neváhejte nás kontaktovat a zaslat ukázku vaší práce na email: miro@spbroadcasting.com. Budeme se těšit!

(Pokud vás nabídka zaujala, zmiňte v e-mailu, že jste z FAMU).

 

3) Natáčení pro hokejový tým Karlovy univerzity

 

info.jpg

Setkání s režisérem Hynkem Bočanem

Ve středu 6. června v 19:00 proběhne v projekčním sále FAMU setkání s režisérem Hynkem Bočanem, jedním z zástupců československého filmu 60. let. Jedná se o volnou a veřejně přístupnou diskuzi s ukázkami z filmů. Přijďte!

bocan pozvanka.jpg

 

 

 

Plénum akademické obce

Dnes 21.5. v 19:00 proběhne v učebně U1 mimořádné plénum akademické obce, kde se bude projednávat návrh na odvolání děkana Zdeňka Holého.

 

Vernisáž výstavy Josefa Sudka

Galerie hlavního města Prahy si vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy Josef Sudek / Topografie sutin, která proběhne v pondělí 21. 5. od 18 hod. v Domě fotografie. Všichni studenti jsou srdečně zváni. Vstup zdarma.

Sudek.png